Hans Georg Vogt & Söner, konfektskål på fot, silver, Kristianstad 1855-59.
Skål med invändig förgyllning och dekor i relief av blad och blommor, på fyrpassformad fot. Skålen stämplad 1859, foten 1855. Höjd 16 cm. Vikt 510 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.