Pottskåp fanerat med mahogny. Två dörrar, en låda, utdragbar skiva. Skiva av kalksten. Bredd 45, djup 31, höjd 74 cm.
Slitage, repor, märken, fläckar. Skivan med obetydlig sprickbildning.