Pottskåp, gustaviansk stil, troligen 1950-tal.

Pottskåp fanerat med mahogny. Två dörrar, en låda, utdragbar skiva. Skiva av kalksten. Bredd 45, djup 31, höjd 74 cm.

Slitage, repor, märken, fläckar. Skivan med obetydlig sprickbildning.

Utropspris
2 500 SEK