Design Övrigt
1300455

Gunnar Cyrén

(Sverige, 1931-2013)
Gunnar cyrén, bestickuppsättning, 26 delar, "nobel", gense.

Gunnar Cyrén, bestickuppsättning, 26 delar, "Nobel", Gense.

Förgyllt stål.
8 skedar 16,6 cm.
8 gafflar 16,8 cm.
8 knivar 18,2 cm.
2 uppläggningsbestick 24,5 cm.

8 kaffeskedar annan modell medföljer, 12,7 cm.

Repor. Ställvis slitage på förgyllning.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Slutpris
4 500
443
537
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
3 maj 14:25
4 500 SEK
3 maj 14:25
4 300 SEK
3 maj 14:23
4 250 SEK
3 maj 14:23
4 050 SEK
3 maj 14:23
4 050 SEK