Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen, fotpall för Ludvig Pontoppidan, Danmark 1950-tal.
Trä, skinn. Mått ihopfälld 56x39x6 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Olof Pira