Carl-Fredrik Reuterswärd/ The Non-Violence Project Foundation, skulptur signerad och numrerad 55/150 humanium metal
"Non-Violence knotted gun", längd 29 cm, höjd 21 cm, medföljer originalkartong samt intyg/certifikat
Humanium metal består av nedsmälta illegala vapen som beslagtagits i konfliktzoner.