Otto Schulz, fåtöljer, ett par, Jio-Möbler, 1960-tal
Sits med lös plymå. Fast stoppad svängd rygg med djuphäftad klädsel. Pärlspikning. Ben av bok. Sitthöjd ca 40 cm.
Slitage. Märken.