Stor karta/kopparstick, av Petrus Tillaeus (1679-1754)
"General Charta öfwer Stockholm med Malmarne". P. 154 x 192 cm.
ej examinerad ur ram, uppfodrad, skador, lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10