Josef Frank, vitrinskåp, modell 2077, Firma Svenskt Tenn.
Körsbär. Överdel med vitrindörr, hyllplan av glas samt bakstycke med spegelglas. Brännmärkt Josef Frank Svenskt Tenn. Bredd 91, djup 31, höjd 170 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Smärre repa på ett ben samt liten fanerskada på benställningens baksida. Lagning på benställningens tvärslå.