Målad. Beslag och draghandtag av mässing. Konturerad skiva av röd sten. Längd 79 cm, bredd 44 cm, höjd 79 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Slitage. Färgbortfall. Fanerskador. Låset igensatt/ ej fungerande.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10