Skål med stansad bård och knäckar, finsk kontrollstämpel 1928, diameter 24,5 cm, höjd 11 cm.
Skål, invändigt förgylld, Åbo 1938, diameter 16 cm, höjd 9 cm.
Skål med konturerat brätte, invändigt förgylld, Tavastehus 1939, diameter 10,2 cm, höjd 4,8 cm.
Sammanlagd vikt ca 636 g.
Den mellersta storlekens skål med bucklor, de två andra med graveringar på undersidan. Sliten förgyllning.