Koppar med fat, sex stycken, samt potta, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Dekor i famille rosefärger samt imarifärger, med olika motiv av olika blommor, växter, antikviteter fingerlemons, Diameter på fat 11,5-12 cm. Längd på potta 22 cm.
Slitage. Sprickor. Nagg. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.