Karmstolar ett par, 1900-talets början, Nordiska Kompaniet.
Av ek med skuren dekor. Sits och rygg av rotting. Lös stoppad kudde av läder. Skyltmärkt. Sitthöjd 42, bredd 56 cm.
Smärre skador.