Skuren dekor, kröndekor av bladverk. Stoppad sittdyna. Längd 191, bredd 61, höjd 115 cm.
Slitage, skador, pigmentbortfall. Renoverad och kompletterad. Senare bemålad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10