Lackerat samt fanerad med teak. Inredning med hyllor samt fyra utdragslådor fanade i mahogny. Bredd, 110 djup, 43 höjd 140 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken.
Enligt uppgift inköpt år 1956.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10