Design Övrigt
1315145

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-agne jakobsson, takkrona, modell t348/6, markaryd, 1960-tal.

Hans-Agne Jakobsson, takkrona, modell T348/6, Markaryd, 1960-tal.

För sex ljuspunkter, stomme av mässing, glaskupor. Höjd ca 90 cm, diameter ca 80 cm cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ej funktionstestad. Nagg. Smutsig. Olikfärgade glaskupor.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
5 dagar 3 timmar
5 000
493
596
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
5 maj 11:50
5 000 SEK
3 maj 23:18
3 000 SEK