Fanerad med mahogny. Med tre lådor, skrivklaff och låda upptill. Inredning med lådor. Dragknoppar och beslag av förgylld mässing. Bredd 103, djup 55, höjd 147 cm. Nyckel finns.
Fanerskador. Torrsprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.