Konst Grafik
1318160

Beverloo Corneille

(Nederländerna, 1922-2010)
Beverloo corneille, mapp med 4 färglitografier på japanpapper, 1983, signerade xi/xv.

Beverloo Corneille, mapp med 4 färglitografier på japanpapper, 1983, signerade XI/XV.

”Enchantement des jours”. (Förtrollande lyckodagar). Bladstorlek, vardera 33 x 25 cm.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Klubbat pris
3 600
355
431
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
5 maj 12:48
3 600 SEK
4 maj 21:10
3 400 SEK
3 maj 14:01
3 200 SEK
2 maj 10:38
3 000 SEK
29 apr 12:18
1 300 SEK