Stomme av mässingsfärgad metall. Kupa av frostat glas med stiliserad blomsterdekor i relief. Prismor av klarglas. För tre ljuspunkter. Diameter 49, höjd 53 cm.
Smärre slitage. Obetydligt nagg. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.