Vitrinskåp, Directoire-stil, Ryssland, tidigt 1900-tal.

Glasade dörrpar med bakomliggande hyllinredning. Mässingslister. Höjd 182 cm. Bredd 110 cm. Djup 36 cm.

Ställvis omfattande slitage. Skador. Hårt renoverad, senare lackad och målad. Delvis senare mässingslister. Dörrarna vridna.

Utropspris
400 EUR