Glasade dörrpar med bakomliggande hyllinredning. Mässingslister. Höjd 182 cm. Bredd 110 cm. Djup 36 cm.
Ställvis omfattande slitage. Skador. Hårt renoverad, senare lackad och målad. Delvis senare mässingslister. Dörrarna vridna.