Servis, 63 dlr, "Äppelblom", Bing & Grøndahl, Danmark porslin 1900-talets andra hälft
Bestående av;
12 flata diameter 24 cm
9 djupa fat 21,5 cm
11 flata diameter 21 cm
12 djupa diameter 24 cm
5 uppläggningsfat varierande storlekar
1 skål
2 såssnipor
1 terrin med lock
Bruksslitage. Repor.