Johannes Andersen, soffbord "Capri", ur Trensumserien, 1900-talets andra hälft.
Teakfaner. Underrede i kromat stål. Längd 176, bredd 72, höjd 49 cm.
Smärre slitage och märken. Ställvis fläckar på bordsskivan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10