Vico Magistretti, soffa "Maralunga"för Cassina 1900-talets senare del.
Tre-sits, ställbar rygg och armstöd, sitthöjd ca 44 cm, 220x80x70 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Ställvis blekt.