Skåp på benställning. Historiserande dekor. Dörrpar i järn och glas med bakomliggande hyllinredning samt glas dekorerat med vapensköldar. Nederdel med vändbar låda med inredning av glas, spegelglas och järn för glas och flaskor. Bredd 95, djup 51, höjd 166.5 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken och repor.