Lisa Johansson-Pape, taklampa, modell 1104, Orno Stockmann, mitten av 1900-talet.
Målad metall och glas. Diameter 60 cm. Total höjd ca 70 cm.
Repor. Smärre buckla. Smutsig. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.