Ewald Dahlskog, golvvas, fajans, Bo Fajans.
Delvis godronnerad. Turkos glasyr. Märkt BO D152-910 ED. Höjd 41 cm.
Märken. Lagningar. Krackelyr.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10