Josef Hoffman, stolar, 6 stycken, Thonet, 1900-talets början.
Kaféstolar i betsat böjträ. Flätade rottingsitsar. Påmålad numrering. Fem stycken etikettmärkta. Sitthöjd 47, rygghöjd 92 cm.
Slitage. Maskstungen. Torrsprickor. Lagningar. Instabil.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10