Baluseterformat vridet skaft på konturerad vriden fot. Höjd 20 cm. Vikt 574 g.
Smärre slitage. smärre bucklor. Otydliga stämplar. Bristningar på insidan. Lagning på en. Ljusmanschetter saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10