Elis Bergh, troligen. Glasservis, 52 delar, snarlik "Sparre". Kosta, 1900-talets mitt.
Kvadratisk fot.
12 vinglas, 13 cm.
9 vitvinsglas, 12 cm.
12 starkvinsglas, 10,5 cm.
10 snapsglas, 10 cm.
9 likörglas, 7 cm.
Smärre slitage. Ställvis med något nagg.