Daisy Makeig Jones, skål, porslin, "'Fairyland Dragon Lustre'", Wedgwood 1915-31.
Signerad Z4829T samt med stämpel Wedgwood England. Oktagonal med lysterglasyr och förgylld dekor av drakar. Diameter 17 cm, höjd 7,5 cm.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10