Ib Kofod Larsen, sideboard, AB Seffle Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Fanerat med palisander. Sex dörrar. Bakomliggande inredning i ljusare träslag med lösa hyllplan. En sektion med två lådor, senare ben av mässingsfärgad metall. Längd 240 cm, djup 45 cm, höjd ca 68 cm.
Smärre slitage och märken. Senare ben.