Dekor med lila blommor. 20 djupa tallrikar 25 cm, 9 uppläggningsfat i olika stlk 20-46 cm, terrin med lock 31 cm, samt såssnipa 24 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor och enstaka små nagg. Ställvis krackelerad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10