Bordet märkt med plåtskylt. Höjd 73 cm, diameter 110 cm, iläggsskivor 2 st vardera 50 cm. Stol, sitthöjd ca 44 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Smärre fanerskador.