Antonio Citterio, soffa, "Magnum", Flexform, 2017.
Stoppad träram. Lösa stoppade plymåer i sits och rygg klädda i tyg. Bredd 230, djup 95, sitthöjd 40 cm.
Smärre slitage.
Enligt uppgift inköpt på Ekerö Möbler 2017.
Medföljande information i pamflett angående soffans konstruktion tyg samt design.