Rektangulär ryggbricka, utåtsvängda ben med lejontassar, armlän med avslutande akantusbågar. Löstagbar, stoppad sits. Bredd 60 cm, sitthöjd 45 cm, total höjd 90 cm.
Slitage och fanerskador. Renoverad och kompletterad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.