Te- och kaffeservis, 4 delar, silver, Tyskland 1900-talets första hälft.
Servis bestående av kaffekanna, tekanna, gräddkanna och sockerskål. Kaffekannans höjd 24,5 cm, sockerskålens bredd inkl hänklar 16 cm. Sammanlagd vikt ca 2270 g.
En isoleringsring saknas. Invändigt sedvanligt bruksskick. Ett lock sluts inte tätt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor