Jasper Johns, stencil, utskuren relief, signerad, daterad -74 och numrerad 73/100.
"M.D.", ur "Merce Cunningham portfolio". Utgiven av Castelli Graphics och Multiples, Inc., New York. Bladstorlek ca 56 x 46 cm.
Ej examinerad ur ram. Obetydliga hanteringsveck.
Jan Lundbergs samling, Malmö