Kandelabrar, ett par, försilvrade, "Väsby" ur IKEAs 1700-talsserie, 1900-talets slut.
Kolonnformade stakar med dekor av bl a girlanger. På rund fot. För tre respektive ett ljus. Märkta i godset IKEA of Sweden Riksantikvarieämbetet. I originalkartong. Höjd 38 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.