1332797

Adam Krzysztof Wieczorek

(Polen, Född 1950)
Adam krzysztof wieczorek, skulptur, patinerad brons, signerad.

Adam Krzysztof Wieczorek, skulptur, patinerad brons, signerad

Kvinnotorso. Monterad på vit stensockel. Höjd 46 cm inklusive sockel.

God kondition

Proveniens

Polska Institutet, Stockholm, slutet av 1990-talet.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
12 000 SEK