Patinerad brons. Stämplade. Två krukor med figurdekor. 7 cm. Fat med figurdekor. 13 cm. Vas. 17 cm. Bläckställ med glasinsats. 15,5 cm. Bläckställ. 23 cm. Brevkniv. 20 cm.
Slitage. Fläckar. En glasinsats saknas. En glasinsats skadad. Brevkniven med böjd spets.