Konst Modern svensk konst
1332818

Boris Zinkevich

(Ryska federationen, Född 1953)
Boris zinkevich, olja på duk, signerad och daterad 1993 a tergo.

Boris Zinkevich, olja på duk, signerad och daterad 1993 a tergo

Titel på ryska. 91 x 70 cm.

God kondition

Proveniens

Köpt direkt av konstnären i St Petersburg, ca 1996.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
6 000 SEK