Fanerad med mahogny m.fl. träslag. Intarsiadekor av bl.a. lagerfestonger. Belag och list av mässing. Tre lådor. Kalkstensskiva. Längd 100, djup 50, höjd 81 cm.
Slitage. Lagningar. Fanerskador. Ett beslag sitter löst. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.