Bläckställ, brons, jugend, 1900-talets första hälft.
Brunpatinerad brons. Lövformat. Med kvinna med böljande hår. Behållare för bläckställ av växtformation med insats i porslin. Längd 17.5, bredd 16, höjd 7.5 cm cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.