Alf Svensson, bokhylla, Bjästa Snickerifabrik, 1960-tal.
Teak. Två överdelar med hyllplan. Underdel/sideboard med rottingklädda dörrar och hyllplan. Stämpelmärkt Alf Svensson Bjästa Sweden. Längd 120, djup 45, höjd 225 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Smärre fanerskador. Smärre skador.