Betsat trä och metall, soffans mått 240x48x93 cm, sitthöjd 48 cm, bordets mått 204x57x74 cm, stolens mått 67x63x154 cm. Märkt med gåvoplakett
Bruksslitage. Repor. Nagg. Avnött.
Hans Cavalli-Björkman.Gåva 29 maj 1990.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10