Design Möbler
1335478

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, barstolar, ett par, höga "sjuan/3197", fritz hansen, 2000-tal.

Arne Jacobsen, barstolar, ett par, höga "Sjuan/3197", Fritz Hansen, 2000-tal.

Förkromad benställning, klädsel av cognacsfärgat skinn, märkta Fritz Hansen. Sitthöjd 76, rygghöjd 112 cm.

Ytterst smärre slitage.

Klubbat pris
8 000
786
935
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
24 jul 0:38
8 000 SEK
24 jul 0:38
8 000 SEK
23 jul 20:51
6 400 SEK
23 jul 20:41
6 200 SEK
18 jul 9:52
6 000 SEK