Pekka Turtiainen

(Finland)
Pekka Turtiainen
(Finland)

Pekka Turtiainen, Sockerskål och gräddsnäcka, samodorok-teknik, Helsingfors 1972.

Förgyllda invändigt. Sockerskålens bredd inkl hänklar 10,8 cm, gräddsnäckans höjd 6 cm. Sammanlagd vikt 231,8 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
250 EUR