Vit glasyr med handmålad grön dekor. Bestående av:
Kaffekanna med lock, höjd 21 cm.
Sockerskål med lock, diameter 10 cm.
4 kaffekoppar med fat, fatens diameter 15 cm.
Gräddkanna, höjd 7 cm.
4 assietter, diameter 20 cm.
Ställvis krackelerad. Smärre slitage.