Otto Schulz, fåtöljer, ett par, 'Schulz', Jio Möbler Jönköping, 1900-talets andra hälft.
Fåtöljer med svängd, knapphäftad rygg, lös sittkudde, ben av bok. Sitthöjd 42, bredd 83 cm.
Slitage, fläckar.