Elsa Stackelberg, trädgårdsgrupp 7 dlr Fri Form 1900-talets senare del
Betsad furu, bord 141x80x65 cm, barvagn 80x60x75 cm, soffa 120x80x85 cm, fåtöljer 65x80x85 cm, sitthöjd 43 cm, märkta med metalletikett.
Bruksslitage. Smärre slitage. Avnött. Fläckar. Repor. Märken. Torrsprickor. Soffa samt tre fåtöljer saknar ryggens lösa metallstag.